Historie Australian Open

 

Historie tohoto legendárního tenisového turnaje Australian Open se píše již od roku 1905, kdy se poprvé uskutečnil tento tenisový turnaj. Město Melbourne ale nebylo vždy místem, kde se turnaj konal, ale ve své historii se několikrát stěhoval, a dokonce se i párkrát uskutečnil na Novém Zélandu. Místy, kde se tento turnaj uskutečnil byly: Melbourne, Sydney, Adelaide, Brisbane, Perth, Christchurch a Hastings.

Organizátorem Australian Open je národní tenisový svaz "Tennis Australia" a Mezinárodní tenisová federace. Název "Australian Open" dostál během své historie mnoha změn. Původně se tento turnaj nazýval "Australasian Championships", teprve až od roku 1969 jej známe pod dnešním názvem. 

Dlouhou řadu let se turnaj odehrával v areálu Kooyong Lawn Tennis Club, avšak v roce 1988 se pro nedostatečnou kapacitu přestěhoval do Melbourne Park, čímž se návštěvnost zvedla o více než 90 %.

Turnaj Australian Open měl také dvě velké éry, co se týká organizace turnaje a zúčastněných sportovců. Championship éra trvala do roku 1969 a byla typická tím, že byl turnaj omezen pro vybrané hráče a zaměřen zejména na Austrálii a Asii. Od roku 1969 nastupuje tzv. Open éra, kdy se turnaj otevřel všem profesionálům na celém světě. 

Návštěvnost novodobých ročníků Australian Open:

Návštěvnost Australian Open

Zdroj: wikipedia.org

---

Tip: Program Australian Open - aktuální